Lista zdarzeń – mandala, mandale


Naucz się od najlepszych instruktorów sztuki na świecie, kiedy dołączasz do Craftsy. Plus, korzystaj z bezpłatnych poradników, prezentów i wiele więcej!

Chociaż rozwijają się umiejętności rysowania dziecka, rozwija poczucie samej siebie jako agenta działania, a nie biernego odbiorcy działań innych. Samoświadomość, która łączy uczucie, chęć i myślenie występuje w wieku trzech lat, kiedy dzieci przestają mówić o sobie w trzecim człowieku jako dziecko "i zacząć używać słów pierwszej osoby" i ja "nawiązać do siebie (Kagan, 1981 ). Widziałem ten proces rozwinięcia się, gdy mała dziewczynka w grupie terapii rodzinnych kręciła się w kręgu. Wyraźnie zachwycała się tym, co wyciągnęła, wskazała okrąg i wykrzyknęła: "Baby!", Które nazwała siebie. To odzwierciedlało znaczenie kręgu w jej odkryciu siebie jako osoby, jako jednostki.

Uważa się, że mandala przynosi pokój i harmonię z obszarem, w którym jest zbudowana. Po prostu oglądanie mandali uważa się za wystarczające do zmiany strumienia umysłu przez buddystów, tworząc silny odcisk piękna doskonałości umysłu Buddy, jak to ma miejsce w mandali. W wyniku tego nadruku można znaleźć większe współczucie, świadomość i lepsze samopoczucie.

Używałem dźwięku przez wiele lat, jako Naturopath i przewodnik po wewnętrznym uzdrawianiu, gdy widziałem ludzi na podstawie jednej, a teraz w konsultacjach telefonicznych. Dźwięk przychodzi spontanicznie przez mnie, aby pomóc przesunąć się na klienta i dosłownie przebija się przez strach i opór, aby umożliwić wewnętrzną zdolność uzdrawiania klienta. To wszystko dzieje się na całkowitym zaufaniu, ponieważ znamy już w nas wymagające kody dźwiękowe i po prostu pozwolimy, aby wyjść z ust. Oczywiście nadal poszukać profesjonalnej pomocy w razie potrzeby. Dźwięk aktywuje pamięć w komórkach i subatomie, aby pobudzić boską esencję, a ujemne, strachliwe bloki są przenoszone łatwo, spokojnie i często z zachowaniem świadomości, gdy budzi pamięć i przejrzystość.

Kręgi są rejestrowane przez oko i przenoszone bezpośrednio do kory wzrokowej bez obróbki pośredniej (Horowitz, 1983). Ponieważ kręgi wyglądają tak samo, czy to w prawo, czy odwrócone do góry nogami, mózg nie musi wykonywać przetwarzania pośredniego, aby rozpoznać okrąg, tak jak ma to miejsce podczas identyfikowania kwadratu lub innego kształtu, który został obrócony. Ta łatwość identyfikacji daje kręgi przewagę nad innymi formami rywalizującymi ze względu na naszą pełną uwagę.


Komentarze